pl en de


ognisko

ognisko

ognisko

ognisko

ognisko

NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIA"Czyste powietrze i spokój"

WITAMY
PRZY OGNISKU
W OWCZARNI


Nic bardziej nie integruje, nie odpręża i nie wzmacnia przyjaźni jak wspólne OGNISKO, widok ognia, zapach dymu wspólne śpiewanie i wspólna zabawa, dobre wyroby wiejskie kuchni na świeżym powietrzu.

Od wielu lat organizujemy spotkania przy OGNISKU po południu i wieczorem na uroczej łące za muzeum . Z boku roztacza się wspaniały widok na las, a w głębokim jarze wolno płynie rzeka Guber. Wieczorem opada mgła, która niesie z sobą tajemniczość.

Z pewnością można przyjąć, że w tym samym miejscu odbywały się OGNISKA pasterzy owiec. Klany pasterskie zawsze żyły w odosobnieniu, ich charakter pracy zmuszał do poznania wielu prawideł przyrody. Przewidywania pogody, leczenia chorób, a może i znajomości czarów. Właśnie owe wieczorne palenie ognia po całym dniu trudu wspólne przygotowanie posiłków, opowiadanie legend i baśni scalało ich grupę, tworzyło bardzo hermetyczną i nie dostępna z zewnątrz.

Minęło tyle lat i nic zbytnio się nie zmieniło. Dzisiaj każda grupa pracująca ma swoje wspólne przeżycia troski i radości, tajemnice. Dzisiaj wrócono do tego, że o pewnych sprawach rozmawia się tylko w swoim gronie.

Właśnie to nasze miejsce na ognisko z tak dużymi tradycjami, w spokoju i z zachowaniem tajemnicy temu bardzo sprzyja gdyż to tu był kiedyś wypas owiec i wspólny OGIEŃ i wspólna grupa dobrych ludzi.

OFERTA PRZY OGNISKU:

- Ognisko dla grup szkolnych (dzieci i młodzież)
Kiełbasa, surówka, napoje


- Ognisko dla grup wycieczkowych ( dorośli, renciści, emeryci)
Bigos, kiełbasa, krupniok, surówki napoje


- Ognisko dla zakładów pracy i grup zorganizowanych
Biesiada wiejska z elementami mazurskimi
Żurek, gulasz / żeberka z kapustą / gołąbki / karkówka, boczek, kiełbasa, krupniok, surówki napoje piwo

copyrights © 2009 owczarnia.com